Література з психології

Публікації тренерів і викладачів інституту

Кочарян А.С., Лисеная А.М. Психология переживания

Навчальний посібник присвячено актуальній проблемі нашого часу – відновлення і підтримки психічного здоров’я людей, які переживають важкі життєві ситуації: стреси, фрустрації, конфлікти, кризи, психічні травми, горе. Особливість посібника – психотерапевтична спрямованість. Розглядаються теоретичні основи , система понять і категорій психології переживань, принципи психологічного консультування та психотерапії з надання психологічної допомоги людям, які зіткнулися з різними переживаннями.

Посібник призначений для студентів і аспірантів психологічних факультетів вищих навчальних закладів, практикуючих психологів і психотерапевтів.

Лісений Є.В. Хрещення вогнем

Розповідь занурює читача за часів життя Князя Володимира та хрещення Русі. Створений автором персонаж – воєвода, на прізвисько Вовчий Хвіст, веде боротьбу за свої принципи, ідеали та віру. Проте справжня боротьба відбувається в нього всередині. Поряд з описом історичних подій, розповідь показує шлях, який проходить кожна людина в пошуках себе, піднімаючи психологічні, філософські та релігійні питання.

Публікації з психології та психотерапії

Р. БЭНДЛЕР, Д. ГРИНДЕР, В. САТИР “Семейная терапия.ПРАКТИЧЕСКОЕ РУКОВОДСТВО”

Систематичне і дохідливо виклад НЛП-підходу до сімейної терапії, складене засновниками НЛП – Річардом Бендлером і Джоном Гріндером – при співпраці з відомим сімейним терапевтом – Вірджинією Сатир.
Ця книга – хороший помічник для тих, хто хоче ефективно вирішувати сімейні проблеми – свої власні або проблеми клієнтів.

Милтон Эриксон “Мой голос останется с вами”

Джей Хейли “Необычайная психотерапия” (Психотерапевтические техники Милтона Эриксона)

Після смерті Еріксона в 1980 році його стратегічний підхід до терапії став став ще більш популярним і вивчався і викладався повсюдно. З суперечливої постаті в психотерапії він перетворився у фігуру, що викликає однозначне захоплення. Книги про нього з’являються майже щомісяця, і багато людей проводять семінари по еріксонівської терапії. Він придбав статус культової фігури з тисячами шанувальників, які збираються на збори товариства друзів Еріксона, створеного в його честь.

Карл Витакер, Вильям Бамберри “ТАНЦЫ С СЕМЬЕЙ.Семейная терапия: символический подход, основанный на личностном опыте” Перевод с английского А.З. Шапиро

Вітакер – найдивніший класик сімейної терапії, її пророк і юродивий. Його парадокси спантеличують, а свобода мислення просто б’є наповал. А робота його і справді схоже на складного танцю. Грацією. Поєднанням продуманого малюнка з Імпро-візація. Відсутністю випадкових дій. Видимою легкістю, за якою – годинник “у верстата”. Його молодий колега зробив безцінну роботу: він ставив старого майстра такі питання, на які йому було цікаво відповідати. Загалом, лікарі і психологи отримають свого роду “платиновий еталон” (повторити не можна, але порівнювати себе необ-ходимо), а допитливий масовий читач – просто класне читання і нові ідеї про власну родину.

Карл Витакер “ПОЛНОЧНЫЕ РАЗМЫШЛЕНИЯ СЕМЕЙНОГО ТЕРАПЕВТА” Перевод с английского М.И. Завалова

У цій книзі читач знайде конкретні рабо-ність прийоми, яскраві випадки з практики і, що ще важливіше, ідеї, які допомагають глибше зрозуміти не тільки своїх клієнтів, але і власну професійну і сімейну історію.
Книга адресована всім, хто у своїй роботі пов’язаний з сімейної проблематикою: консультантам, шкільним і клінічним психологам і, звичайно, психотерапевтів.

Вирджиния Сатир “Почему семейная терапия?”

Вирджиния Сатир “ПСИХОТЕРАПИЯ СЕМЬИ”

Автор книги – всесвітньо відомий психолог, психотерапевт В. Сатир. Ця книга витримала ог-ромное число перевидань різними мовами. Розроблена концепція сімейної терапії, представлена в даній книзі, є основоположною для фахівців у всьому світі.

Сатир В.”Как строить себя и свою семью”

Автор книги – прогресивний американський психолог В. Сатир, основоположник сімейного консультування, продовжувач гуманістичного напрямку в психології, запрошує читача до розмови про проблеми сімейного життя Як навчити любити і бути коханим, як подивитися на себе очима своїх дітей, як зробити взаємини в родині гуманними – ось далеко не повний коло питань, порушених автором. Книга написана з щирою любов’ю до людини, вірою в його творчі можливості, з тонким і добрим гумором..

Сальвадор Минухин, Чарльз Фишман – Техники семейной терапии. Перевод с английского А.Д. Иорданского

Ця книга – безумовний підручник. Відповідає назві: техніки описуються і обговорюються, що само по собі є цінним. Докладна, ясна, добре вистроена.І цікава, до того ж не тільки для психологів, лікарів і сімейних консультантів. Їм-то належить її зачитувати ‘до дір’, обговорювати, звертатися до неї за допомогою …